Czwarty stosik, czyli prezentowy zawrót głowy!

Jak ja się cieszę, że tym razem moi znajomi oraz Święty Mikołaj, nie mieli złudzeń, co uraduje mnie najbardziej. Dostałam masę książek, nawet kilka mojego ukochanego pisarza - Erica-Emmanuela Schmitta i od razu życie staje się piękniejsze. Policzyłam prędko, że teraz liczba książek, które chcę przeczytać i mam fizycznie i bezterminowo u mnie w domu wynosi: 21 pozycji (razem z książkami nie umieszczonymi na stosie). Kiedy ja to nadrobię, szczególnie że już w maju matura?

Przepraszam za jakość zdjęć, miałam w pokoju straszliwie słabe oświetlenie i musiałam kombinować.


Całość: Wampirycznie/fantastycznie:

1. "Wampiry. Historia z zimną krwią spisana" Barb Karg, Arjean Spaite, Rick Sutherland, wyd. Septem
"(...) Kim są wampiry? Czy uosobieniem pomiotu diabła, ohydnym i cuchnącym, niczym potwór Nosferatu? A może wolisz je widzieć jako zimne, egzotyczne i fascynujące stworzenia nocy? Nigdy nie śpiące, nigdy nie śniące, niebezpieczne i seksowne... Pociąga Cię ta tajemnica? Nie możesz się jej oprzeć? Wampiry stanowią emanację Twoich marzeń i koszmarów, emocji i filozofii oraz skrywanych drapieżnych skłonności? (...)"
2. "Dracula" Bram Stoker, wyd. Zielona Sowa
"Dracula to ponadczasowa historia najsłynniejszego wampira w dziejach literatury światowej. Stworzona przez Brama Stokera postać demonicznego transylwańskiego księcia Vlada Draculi, który żywiąc się ludzką krwią, zachowuje wieczne życie, oraz emanujący z kart książki nastrój grozy i niesamowitości sprawiają, że od wielu pokoleń powieść zdobywa coraz to nowych czytelników."  
3. "Dracula: Nieumarły"  Dacre Stoker, Ian Holt, wyd. Znak
"Dracula: Nieumarły to pierwsza oficjalna kontynuacja kultowej powieści Brama Stokera Dracula. Dacre Stoker, krewny słynnego pisarza, oraz Ian Holt, doświadczony autor i scenarzysta, sięgnęli do niepublikowanych wcześniej notatek twórcy, by z rozproszonych zapisków odtworzyć dalsze losy rumuńskiego księcia. W ten sposób do rąk czytelnika trafia niezwykła opowieść o walce, miłości i przetrwaniu. Mroczny Dracula powraca - wciąż tak samo pociągający i poruszający - dręczony wyborem między miłością do kobiety, a naturą, która zmusza go do okrucieństwa .(...) "  
4. "Nocarz" Magdalena Kozak, wyd. Fabryka Słów
"Vesper stanął przed wyborem: ile można poświęcić dla obrony innych, ofiarować własne życie? A co będzie, jeśli wówczas sam zostanie wampirem? Książka Magdaleny Kozak przedstawia intrygującą wizję polskiej rzeczywistości, w której rozgrywają się rzeczy, o jakich zwykłym obywatelom nawet się nie śniło. Nic w tej książce nie jest jednoznaczne, nawet dobro. Żaden bohater nie jest jednowymiarowy. Ta historia na pewno cię zaskoczy. Jeśli myślałeś, że wampiry nie istnieją, zobacz jak bardzo się myliłeś..."
4. "Nikt" Magdalena Kozak, wyd. Fabryka Słów
"Czasami po prostu trzeba być NIKIM, by coś znaczyć. Krwawe akcje jednostek specjalnych to dopiero początek rozpaczliwej walki o przetrwanie. Co zwycięży: pojednanie, instynkt łowcy, fanatyczna wiara? Kły w śmiertelnej ciszy nocy. Renegaci i Nocarze - Ciemna Strona Nocy nie rozmawia z Jasną. Nie ma o czym. Rozpadł się cały świat ich dążeń i przekonań. Przez Niego... Reszty dopełni trzeci gracz."  
5. "Wizje w mroku" L.J. Smith, wyd. Amber
"Obaj kochają dziewczynę przeklętą proroczą mocą: jeden ma dar uzdrawiania, drugi – przerażający mroczny sekret..."
6. "Akademia wampirów" Richelle Mead, wyd. Nasza Księgarnia
"W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?"  
7. "Nieposkromiona" Cast P.C., Cast Kristin, wyd. Książnica
"Życie robi się nieznośne, gdy przyjaciele są na ciebie wściekli. W ciągu tygodnia Zoey traci wszystkich swoich trzech chłopaków i staje się wyrzutkiem, choć jeszcze niedawno otaczał ją krąg znajomych. Teraz liczba przyjaciół zmalała do dwóch osób, z których jedna jest Nieumarłą, a druga Nienaznaczoną. Tymczasem Neferet wypowiada wojnę ludziom. Zoey jest temu przeciwna, ale czy ktokolwiek jej wysłucha? Wydarzenia w szkole dla dorastających wampirów przybierają niebezpieczny obrót. Zostają ujawnione szokujące fakty, budzi się pradawne zło."  
 8. "Ostatni Patrol" Siergiej Łukjanienko, wyd. MAG
"W Edynburgu zostaje zamordowany młody Rosjanin. Bardzo szybko Anton zyskuje pewność, że nie jest to banalne wampirze kłusownictwo, lecz coś znacznie poważniejszego… Już wkrótce odkrywa, że to spisek, spisek na niewiarygodną skalę - powołanie do życia nowej siły, mieniącej się Ostatnim Patrolem…" 

Tak! W końcu doczekałam się ostatniej części Patrolu! To okropne, że przez 4 lata nie miałam okazji, by go kupić. Tę książkę oraz "Nieposkromioną" i "Draculę" dostałam od mamy na urodziny i mikołajki. 

Czy Wy wiecie, że nie mogłam sobie kupić drugiego tomu z mojego ukochanego cyklu "Nocarz"?! Skończył się nakład, a dodrukowanie jest przewidziane na grudzień. Grudzień roku 2011. Ratunku! Będę musiała się posiłkować "Renegatem" pożyczonym, zamiast cieszyć się własnym, jeszcze okrągły rok!  

 Sensacyjnie: 

9. "Zaginiony Symbol" Dan Brown, wyd. Sonia Draga
"Waszyngton. Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora ma wygłosić wykład na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu, a po chwili na środku rotundy odkryte zostaje makabryczne znalezisko, niepokojąco naznaczone pięcioma tajemniczymi symbolami. Jego przesłanie jest dla Langdona oczywiste – to zaproszenie do dawno zaginionego świata skrywającego ezoteryczną mądrość."  
10. "Srebro" Steven Savile, wyd. Replika
"Na Bliskim Wschodzie narodziła się religijna sekta, określająca samą siebie mianem Apostołów Judasza. Jej wpływy są zabójcze, a macki sięgają daleko. W trzynastu miastach Europy trzynastu ludzi poświęca życie w imię Judasza, głosząc obietnicę czterdziestu dni i czterdziestu nocy grozy. Przeinaczają słowa starodawnych proroctw, żeby umocnić poczucie lęku. Ostatniego dnia, wedle ich obietnicy, upadnie wiara. Wszystko, w co wierzą ludzie, okażę się fałszem. Wszystko, co mają za prawdę rozpadnie się." 

"Srebro" wygrałam dawno, dawno temu w zaciszu wyśnionym.

 Filozoficznie:

11. "Odette i inne historie miłosne" Eric-Emmanuel Schmitt, wyd. Znak
"Osiem historii miłosnych, osiem narracji, osiem kobiet - od sprzedawczyni po twardą milionerkę, od zawiedzionej trzydziestolatki po tajemniczą bosonogą księżniczkę. Po drodze kochankowie i stęsknione matki... Wanda, Helena, Isabelle, Donatella, Odette - oto galeria nowych postaci odmalowanych przez Erica-Emmanuela Schmitta. Baśniowa opowieść o miłości, a zarazem przypowieść i filozoficzna komedia, w której Schmitt z czułością kreśli portrety kobiet poszukujących szczęścia."
12. "Historie miłosne" Eric-Emmanuel Schmitt, wyd. Znak
"Zbiór opowiadań z "Marzycielki z Ostendy", "Odette i inne historie miłosne" oraz zawierający dramat "Tektonika uczuć" " 
13. "Ulisses z Bagdadu" Eric-Emmanuel Schmitt, wyd. Znak  
"Eric Emmanuel-Schmitt używa wspaniałej historii Odysa do nakreślenia historii współczesnego wygnańca. Człowieka pozbawionego języka, kultury, a nawet imienia, człowieka, który gotów jest wyrzec się tożsamości, by pomóc najbliższym, by pomóc sobie. Na drodze Saada, tułacza, stają bohaterowie znani z kart Homera - Cyklop, czarodziejka Kirke. Z dystansem właściwym greckim bóstwom przyglądają się oni wędrówce, w której Itaką staje się Anglia, a przewodnikiem - przypadkowo spotkani imigranci, podobni Saadowi tułacze, dla których Europa jawi się ziemią obiecaną." 
 14. "Moje ewangelie" Eric-Emmanuel Schmitt, wyd. Znak  
"Eric-Emmanuel Schmitt powraca do wątków poruszonych w Ewangelii według Piłata. Przedstawia swoją wizję dramatu dwóch bohaterów: Chrystusa i Poncjusza Piłata. Pierwszy na kilka dni przed śmiercią przeżywa moment zwątpienia. Drugi szuka racjonalnych wyjaśnień cudu. Obaj stają wobec tajemnicy. W swojej nowej książce Schmitt zadaje pytanie o sens i celowość ludzkiego życia. Czy są nam one dane z góry, czy też powinniśmy je odnaleźć sami?"
15. "Oskar i Pani Róża" Eric-Emmanuel Schmitt, wyd. Znak "Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar nie wierzył, że to możliwe, aż do spotkania z tajemniczą panią Różą, która ma za sobą karierę zapaśniczki i umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji... Piękna, mądra i niepozbawiona humoru opowieść o tym, jak pokonać strach, odnaleźć wiarę i nie poddać w obliczu nieszczęścia." 


"Odette" , "Historie miłosne" oraz "Oskara i Panią Różę" otrzymałam od Świętego Mikołaja. Niestety mój tata, to znaczy Święty Mikołaj, zgodnie z opowieścią świadków, pomylił się i zamiast "Małych zbrodni małżeńskich" przyniósł mi opasły tomik "Historii miłosnych", które niestety mam lub będę mieć przeczytane, jednakże jak dla mnie to nawet lepiej - "Tektoniki uczuć" na własność w domu nie miałam, a poza tym w środku można znaleźć śliczne ilustracje do opowiadań! "Oskara i Panią Różę", jak również "Moje ewangelie" będę czytać w tym roku trzeci raz ;) 
"Ulissesa z Bagdadu" zaś otrzymałam od mojego chłopaka, jako urodzinowo-mikołajkowy prezent i jestem przeszczęśliwa, że on, który książek raczej nie czyta, pomyślał o takim upominku ;) 

Reszta:

16. "Sekretne zapiski Agathy Christie" John Curran, wyd. Dolnośląskie
"W 2004 roku, pośród rozmaitych dokumentów w domu rodzinnym w Greenway, odkryto osobiste notesy Agaty Christie: 73 zeszyty z notatkami, spisami, szkicami powieści i opowiadań zawierające fascynujące szczegóły z warsztatu pisarki, których nie ujawniła nawet w swojej "Autobiografii".Książka odsłania rąbek największej tajemnicy Agathy Christie – pokazuje, w jaki sposób z odręcznych zapisków, list występujących postaci i wstępnych szkiców wątków rodziły się jej poczytne powieści, opowiadania i sztuki teatralne."
17. "Dr House. Oficjalny Przewodnik Po Serialu" Ian Jackman, wyd. Rebis
"Książka ta jest pierwszym oficjalnym i autoryzowanym przewodnikiem po telewizyjnym przeboju, wyjątkową podróżą po świecie dr. House’a. Autor miał bezprecedensowy dostęp do aktorów i twórców filmu – od scenarzystów, aż po obsługę cateringową – dzięki czemu możemy poznać wszelkie szczegóły związane z realizacją serialu i praktycznie przenieść się za jego kulisy. Wzbogacona nigdy dotąd niepublikowanymi zdjęciami z planu książka to obowiązkowa lektura każdego prawdziwego fana Dr. House’a" 
18. "Kochanek malutki" Aurelia Es, wyd. Replika"Czy można umrzeć z miłości? Zdradzona, zraniona, oszukana. Kiedy poinformował ją o swoim odejściu, wydawało się, że wszystko, co istotne, już się skończyło. Życie straciło sens, kłamstwo nabrało niecodziennego znaczenia i nic dobrego już się nie przytrafi. A jednak... Rzeczywistość potrafi przecież działać cuda – zwłaszcza, gdy wsparta zostanie odrobiną magii. Wówczas okazuje się, że tak naprawdę wszystko może się zdarzyć. Bójcie się, panowie!"
 19. "Opowieść o 47 Roninach" John Allyn, wyd. Red Horse
"Pan Asano, władca Ako wchodzi w zatarg z jednym z zauszników shoguna - magnatem Kira. W konsekwencji zostaje skazany na śmierć i zmuszony do popełnienia rytualnego samobójstwa. Jednakże jego samurajowie, pozbawieni swojego pana, stający się przez to tzw. roninami czyli samurajami bez pana, przysiegają zemstę sprawcy śmierci Asano" 

"Sekretne zapiski Agathy Christie" to prezent od moich przyjaciółek na urodziny, "Kochanka malutkiego" wygrałam w konkursie wydawnictwa, a "House'a" dostałam do zrecenzowania od serwisu nakanapie.pl.


_________


Jako, że 13 grudnia skończyłam osiemnaście lat, oprócz prezentów książkowych dostałam także takie "z jajem" : ze względu na moją miłość do muzyki rockowej znajomi podarowali mi jej cukierkowe zaprzeczenie, czyli ogromną naklejkę z "Johnas Brothers", żeby przypomnieć sobie o latach dzieciństwa - obrazek z Tweetym i jako że stuknęła mi osiemnastka - zestaw do makijażu dla Małej Księżniczki, bo rodzice już na pewno pozwolą mi się malować! ;)

Moją osiemnastkę celebrowałam dzień później, na koncercie 30 Seconds to Mars otoczona nowymi i starymi znajomymi z różnych stron Polski:


 

  

To był (i nadal jest!) bardzo udany grudzień! 

PS. Mikołaj wie, że często marzną mi stopy, kiedy siedzę przy biurku, czy czytam na łóżku, dlatego podarował mi ciepłe kapcie, o których marzyłam od dawna. Wziął pod uwagę także moją miłość do wilków i wyszło to:

 
Jeśli Wam również jest zimno w stópki, to polecam - są naprawdę cieplutkie! ;)

15 komentarzy:

 1. Świetne prezenty!! ;)

  Wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego, wspaniałe prezenty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne! Szczerze zazdroszczę i życzę radości z tych cudów :D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiedzieć Ci coś? Po pierwsze postarzałaś się moja Panno ale to nic, bo mi za 5 dni dwudziestka stuknie. A po drugie mój szanowszy brat ma takie same papucie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że ja tego starzenia nie czuję na razie, uff.
  A brat zapewne wie jakie są wygodne! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję wszystkich prezentów ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne prezenty a szczególnie te cieplutkie ciapki :) są na prawdę świetne. Przy okazji wszelkiej pomyślności z okazji 18stki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiesz co myślę o wampirach. Ale te stosy (już nawet biorąc ten wampirowski stos) są tak cudne! Och. Jak ładnie się na nie patrzy. :)
  Cudowne kapcie! Ogólnie widzę, że święta bardzo udane. Bardzo mnie to cieszy. No i w końcu znów wylądowałam na 30stm ;)

  Wesołych Świąt! :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Dostałam oczopląsu od tego stosiku, piękny! miłego czytanai!:)

  OdpowiedzUsuń
 10. cuuuuudowne te stosy :) gratuluję :) ach te czasy 18tek ;) pamiętam jak to się wtedy na koncerty latało :D teraz to się już tak nie chce ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne stosy, super paputy i najlepszego z okazji pełnoletności ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chwilunia - tylko pozbieram szczękę z podłogi...

  Cudne stosy, serdecznie gratuluję i piekielnie zazdroszczę.

  A ja w tym roku nie mam matury, nawet nie mam jakiś specjalnych zobowiązań, a jednak i tak nie mogę (i nic nie wskazuje na to, że będę mogła) się wyrobić :/

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne stosy, naprawdę jestem pod wrażeniem. No, może poza twórczością pań Cast. ;)
  Teraz uzbrajam się w cierpliwość w oczekiwaniu na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję Wam bardzo i mam nadzieję, że recenzje będą się pojawiały co jakiś czas, mimo mojego obowiązku nauki do matury ;)

  OdpowiedzUsuń